מכונות הרקמה בהן משתמש צוות באופן אישי הן המכונות המקצועיות והמתקדמות ביותר של חברת "מלקו" בישראל. המכונות מסוגלות לרקום 1150 סוגים שונים של פונטים בארבע שפות - עברית, אנגלית, רוסית וערבית, כמו גם עשרות אלפי ציורים, סמלים ועיצובים שונים המוזנים מראש בתוכנת המכונה. ניתן גם להוסיף כל לוגו או סמל לתוכנת המכונה ולהכינו לרקמה ממוחשבת.
 
בעמוד זה תוכלו ללמוד מעט יותר על פעולת הרקמה הממוחשבת, התפתחות התחום במהלך השנים, והיכולות הניתנות להשגה כיום באמצעותה.
 
רקמה ממוחשבת הינה פעולה של תפירת חוטים על גבי בדים שונים באמצעות תוכנות מחשב ייעודיות שמסוגלות להמיר טקסט וסמלים לתבניות מוכנות מראש של תפירה. הרקמה הממוחשבת מאפשרת רקמה של סמלים מורכבים וטקסטים מיוחדים בקלות וללא התערבות ידנית, כאשר ניתן לרקום כמעט כל דבר על כל סוגי הבדים. הרקמה אינה דוהה אפילו בשימוש רב, אינה מתבלה בכביסות ושומרת על צורתה ועיצובה המקורי.
 
השימוש ברקמה הממוחשבת נעשה בדרך כלל לצרכי קישוט או הקדשה על גבי מגבות, חלוקי רחצה, מצעים, חולצות, שמיכות, ביגוד ועוד. בעבר, טרם עידן המחשבים, בוצעה הרקמה באופן ידני ומסורבל ונמשכה זמן רב. ההתפתחות הטכנולוגית אפשרה ייצור של מכונות רקמה ממוחשבות כבר ב 1972 כאשר חברת "מלקו" האמריקאית ייצרה את המכונות הראשונות שנמכרו לציבור הרחב. רוב מכונות הרקמה הממוחשבת כיום משמשות אנשי מקצוע שזו פרנסתם או חובבי רקמה ותפירה.
 
תהליך הרקמה הממוחשבת - איך אנחנו עושים את זה בדיוק?
 
מכונות רקמה ממוחשבות - כיום ישנם שני סוגים עיקריים של מכונות רקמה - מכונות של רקמה ממוחשבת בלבד ומכונות רקמה המשולבות עם יכולות תפירה ידניות. מחירי מכונות הרקמה הממוחשבת נעים בין 1,000 ש"ח למכונה פשוטה ועד 500,000 ש"ח למכונות רקמה תעשייתיות. בארץ ישנם מספר מפעלים של רקמה תעשייתית לייצור המוני ועוד עשרות מכונות רקמה ממוחשבות בבתי עסק של מתנות בהקדשה אישית.
אנו מכינים או מקבלים מכם קובץ דיגיטלי המיועד לרקמה
אנו עורכים את העיצוב או משלבים אותו עם עיצובים אחרים בהתאם לבקשתכם
אנו טוענים את התבנית הסופית למכונת הרקמה הממוחשבת
לאחר מכן אנחנו מייצבים את הבד המיועד לרקמה באמצעות חישוק העץ/פלסטיק של המכונה
ולבסוף, מפעילים את מכונת הרקמה ועוקבים אחר ביצוע הרקמה