הדפסת סובלימציה היא שיטת הדפסה שבה צבע מיוחד הנקרא 'צבע סובלימציה' מחומם לטמפרטורה בה הוא הופך לגז ובמצבו זה, באמצעות שימוש במכבש חום, הוא מתחבר ברמת המולקולה לחומר שעליו הוא הודפס ולמעשה הופך לחלק מהחומר.
שיטת זו קיימת כבר שנים רבות אך עיקר השימוש בה החל לאחר פיתוחן של מדפסות הזרקת דיו המאפשרות הדפסת צבע סובלימציה בנוסף להדפסת הצבע הרגיל. פיתוח זה גרם לסובלימציה לצבור תאוצה רבה בשל היכולת להדפיס על מגוון גדול של חומרים באיכות גבוהה ובהתאמה מרבית לצורכי ההדפסה.
 
תהליך ההדפסה כולל שני שלבים עיקריים: בשלב הראשון מדפיסים באמצעות מדפסת הזרקת דיו המוזנת בצבע סובלימציה על גבי נייר המודפס אל המדיה אותה ברצוננו להדפיס ובאמצעות מכבש חום סטנדרטי גורמים לצבע להפוך לגז, להתנתק מהנייר ולהתחבר לחומר היעד.
2. משפחה שנייה היא חומרים שצופו סוג מסויים של פולימר שאליו בעצם מתחבר צבע הסובלימציה כמו למשל פלסטיק, זכוכית, עץ, מתכות שונות קרמיקה ואפילו עור.
החומרים אותם ניתן להדפיס בשיטת הסובלימציה נחלקים לשתי משפחות:
1. משפחה ראשונה היא חומרים העשויים מחומרים פולימריים כמו פוליאסטר.
עמידות ההדפסה של שיטת הסובלימציה גבוהה מאד וזאת בשל מהות התהליך שעובר החומר. בד שמודפס בסובלימציה ניתן אף להרתיח ללא גרימת נזק להדפסה. לגבי החומרים שאחרים שהוזכרו בהם ישנה שכבת ציפוי המאפשרת את הסובלימציה חשוב לזכור שהציפוי חשוף לנזקי טבע ויום יום כמו שריטות ובהתאם לכך עלולה להינזק גם ההדפסה. עמידות הסובלימציה בתנאי חוץ אף היא גבוהה מאד הודות לשיטה הייחודית שהופכת את ההדפסה לחלק מהחומר.
 
לסיכום, ניתן לראות כי לסובלימציה שימושים רבים וכי היא מתאימה מאד להדפסת תמונות באיכות גבוהה, טקסט, סמלים וכל דבר אחר שניתן להעלות על הדעת. מגוון החומרים הרב עליו ניתן להדפיס הופך את שיטת ההדפסה הזו לאיכותית ביותר וכמעט ללא בלאי טבעי.
באתר באופן אישי תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרים עליהם תוכלו להדפיס כגון חולצות, שעוני קיר, אלבומי תמונות מעץ, פאזלים מיוחדים, תחתוני בוקסר, חמסות, דובים ועוד כהנה וכהנה פיצ'פקעס.